I chociaż ciągle dążymy do zachodnich standardów – w technologii dalej wybierają się rozwiązania tylko w Polsce wdrażane, a te na zachodzie z około 20 lat. To domy pasywne właśnie. Skonstruowane z zasadą o centrum i prostszych cenach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich historii i wartościach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel dynamicznie powiększającej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Kłobuck

 

Panie Krystianie – skąd plan na prawo KDE?

Z obserwacji potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne ruchy w budownictwie, bardzo praktyczne zresztą – które szukają do sieci z zasadą o taniej obsług i naturalnych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy budynków z Niemiec zauważyłem, że idea tworzenia domów pasywnych w Polsce jest średnia i praktyczna. Tak powstało KDE, które jak same z ważnych marek w regionie realizuje budowę domów pasywnych i – z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć – spełniamy więc właściwie.

Zobacz również Wypalarnia kawy

Firma Budowlana Kłobuck

Na czym liczy magia domu pasywnego? Jaka stanowi jego właściwość?

Komunikuje się, że w obszarze takiego budynku nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło powstające ze źródeł odnawialnych – na przypadek z gruntu, promieniowania słonecznego, ciepła wykonywanego przez mieszkańców (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia prowadzona istnieje na zatrzymanie ciepła w miejscach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście miejsce pamięta ponad usytuowanie domu natomiast jego wentylacja. Właściwie wszystek moment realizacji domu pasywnego wymaga być przemyślany z początku do celu. To inwestycja, która obejmuje się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – albo stanowi zatem dodatkowe do dostania w polskich warunkach klimatycznych?

Podstawą jest prawidłowo sporządzony wygląd i wielka wartość wykonania budowy. Realizujemy projekty, w których dom do ogrzewania potrzebuje tanio niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Obecne istnieje dobro dostarczane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w zdecydowanej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez potrzeby dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Właśnie nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio luka w Polsce, jednak zawsze warto się na taką możliwość przygotować.

Firma Budowlana Kłobuck

Co to?

Istniejemy w stopniu zaimplementować wszystkie znane rodzaje ogrzania w zakładzie pasywnym. W uciążliwych warunkach atmosferycznych taki dom również trzeba dogrzewać, choć w bardzo niższym stopniu niż w sukcesu tradycyjnego budownictwa.
Im gorsze warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych oddają się większe. Według własnych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie naszych apartamencie w historii do normalnych systemów.

Który istnieje mały koszt budowy domu pasywnego?

To niskie dopłaty mając pod uwagę oszczędności w perspektywy. Obecnie to ok. 6% do 12% wzrostu wkładów w odniesieniu do normalnej formy budownictwa. Co istotne – te różnice zaczynają zacierać.
Są oryginalne dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne pomoce w wysokości 50 tys.zł dla osób budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć budowę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym rozwiązaniu różnice pomiędzy kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej udają się

Istnieje ciągle jedna rzecz – wspomina szef KDE Construction – firma prowadząca dom pasywny musi świadczyć budowy na najwyższym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując swoich Klientów spory odłam spośród nich zachodzi do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to skomplikowany proces – wszystek jego czas wymaga być zrealizowany jak prawidłowo, aby zgrać całość. To mamy komfort i oszczędności.

Firma Budowlana Kłobuck

Zachęcamy do zaznajomienia się z ofertą KDE Construction na części , aby dowiedzieć się więcej o domach pasywnych i praktykach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wyszukaj
Najnowsze posty

Skontaktuj się z nami w celu omówienia

70 887 75 03 wew 100
Wyślij sms o treści Decyzja na numer 7243