Laptopy i komputery - sprawdź na Ceneo.pl

W co Polacy inwestowali po 89. roku? Zanim przejdziemy do poziomu po 89. roku warto jest się zastanowić co w Polsce było przed. Tak zwany szary obywatel proszek do dyspozycji przede wszystkim książeczkę oszczędnościową PKO, na której nie warto było „ciułać” przed końcem ósmej dekady, bowiem czekała na niego hiperinflacja.

Kojarzymy się do roku 1989

Dużo wydali ci, którzy w 1989 roku zrezygnowaliśmy z lektury w USA razem z pieniędzmi. Przez większość powojennych dekad ważna było przekazywać o inwestycjach państwowych. W latach 80. próbowano nawet „oswoić” prywatną inicjatywę możliwością prowadzenia magazynów z nadrukiem „Ajent”. Nadal trudno było prywatnie kupić ziemię lub nowe nieruchomości. Jednak pod koniec ósmej dekady, gdy więc teraz decydenci stracili wiarę w komunizm, zaczęło powstawać jeszcze dobrze własnych firm, choćby wypożyczalni kaset wideo. W miejscowościach nieźle prosperowały bary, restauracje i restauracje.

Tuż po roku 1989

Po roku 1989, a dokładnie w 1990 okazało się, że zasoby gotówki, którymi dysponowali Polacy były sporo ważniejsze niż podaż towarów. Uczyniłoby to niezwykłą inflację, która sięgnęła 1395 proc. Jednak konsekwentne egzekwowanie m.in. tak zwanego popiwku w olbrzymim stopniu pozwoliło tę inflację ograniczyć.

Mimo tych trudności u wielkiej części naszych rodaków obudził się instynkt przedsiębiorczości. Do najtańszych wtedy biznesów zaliczyć można wspomniane wypożyczalnie kaset wideo. Pamiętamy targowiska miejskie umiejscowione nierzadko w środowiskach miast, gdzie ważna istniałoby teraz kupić każdy drobiazg. Powstawały prywatne hurtownie. Upadały państwowe zakłady, czasem na podstawie domina. W ich miejsce (np. piekarni) powstawały firmy podobnych branż jednak bardziej dobre.

Co potem

Znacznie łatwo zaczęły pojawiać się nowe domeny natomiast na momencie tysiącleci świadczy o sobie znać wzmożone uczestnictwo w polskiej gospodarce inwestorów zagranicznych. Polska gospodarka zaczęła bowiem się stabilizować. Bezrobocie dalej było ważne, jednak powoli się już zmniejszało. Część inwestorów dostrzegła swoje szanse w turystyce. Jeszcze większym powodzeniem wśród turystów zaczęły się cieszyć takie regiony, jak Warmia i Mazury i okolice Tatr. Działki nad jeziorami stały się coraz wyższym nabytkiem.

Jako ze Polacy się wyraźnie wzbogacili to wyjątkowa większość spośród ich zaczęli pamiętać o daniu tak prostego kapitału, żeby ten na nich pracował. W bieżących latach do najprostszych sposobów inwestowania naszych rodaków należą nieruchomości, zwłaszcza bycia pod wynajem i ziemia.

Część próbuje jeszcze lokat bankowych, przecież te póki co nie są opłacalne, zarówno ze powodu na małe oprocentowanie, kiedy również robiącą inflację.

Dziwisz się w co zainwestować w porządkach kryzysu?

zobacz W co Polacy inwestowali po 89. roku?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wyszukaj
Szukaj
Najnowsze posty

Skontaktuj się z nami w celu omówienia

70 887 75 03 wew 100
Wyślij sms o treści Decyzja na numer 7243