Metoda na pozbycie się nawet najtrudniejszych do wybawienia zabrudzeń przy użyciu suchego lodu zyskuje na popularności. Dzieje się tak z kilku prostych powodów. O tym dlaczego warto się zainteresować tego rodzaju metodą, w dalszej części tekstu.

Zalety czyszczenia suchym lodem

Pierwszym przemawiającym za wyborem takiego rozwiązania jest fakt, iż czyszczenie suchym lodem jest niezwykle skuteczne. Za pomocą granulek, które wystrzeliwane są z dyszy z wielką siłą, uderzając o powierzchnię rozbijają zanieczyszczenie. Jest to efekt kinetyczny, jaki wytwarza metoda. Kolejnym jest efekt termiczny. Niska temperatura granulek suchego lodu sprawia, że powłoka zanieczyszczenia staje się krucha, a powstałe mikropęknięcia stwarzają możliwość łatwego usunięcia. Ostatnim z efektów jest sublimacja. Proces zachodzi w momencie zderzenia granulek z powierzchnią. Sublimacja sprawia, że lód zwiększa swoją objętość około 500 -700 razy. Mikro-wybuchy, które wtedy zachodzą powodują odrywanie się fragmentów pokrywającego powierzchnię zabrudzenia. W ten sposób można z niezwykłą łatwością oraz skutecznością oczyścić daną fakturę.

Kolejną zaletą użycia danej metody jest to, że w porównaniu z tradycyjnymi sposobami czyszczenia jest ona o wiele szybsza. Warto zauważyć, że użycie na przykład środków chemicznych lub szczotek wydłuża tylko czyszczenie, czyniąc je mniej opłacalnym. Korzystając z suchego lodu, łatwo wyczyścić można maszyny, formy, matryce oraz wiele innych elementów. Atutem maszyn, które czyszczą suchym lodem jest to, że nie trzeba ich chłodzić, ani robić przerw w ich pracy.

Metoda pozwalająca na wiele 

Biorąc pod uwagę to, że po wykonanym czyszczeniu suchym lodem, nie pozostają żadne odpadki, jest to następny atut tej metody. Dzieje się tak ponieważ granulki suchego lodu, które mają kontakt z powierzchnią przechodzą na stan gazowy. Jedynym odpadem są pozostałości po zabrudzeniu, które odpada od powierzchni. Po środku czyszczącym ślady nie pozostają.

Szczególnie ważną właściwością, jaką wykazuje czyszczenie suchym lodem jest to, że nie pozostawia śladów uszkodzeń na czyszczonej powierzchni. Ma to duże znaczenie, gdyż czyszczona maszyna nawet w miejscach wrażliwych nie zostanie zarysowana czy zniszczona.

Ekologiczny aspekt, który sprawia że czyszczenie jest bezpieczne dla środowiska stanowi jego sporą zaletę. W procesie stosowane są granulki pochodzące z dwutlenku węgla z recyklingu. Otrzymuje się je przy innych procesach chemicznych. Suchy lód przechodzi sublimację czyli zmianę stan z ciała stałego, bezpośrednio w gaz. W uzyskanej postaci może być absorbowany przez rośliny. Metoda czyszczenia suchym lodem w przeciwieństwie do innych, nie powoduje emisji toksycznych odpadów i nie wymaga żadnych chemicznych substancji do jej przebiegu. Dzięki czemu nie przyczynia się do rozrostu dziury ozonowej i ogólnego zanieczyszczenia środowiska. Cały proces zastosowania suchego lodu w czyszczeniu jest także bezpieczny dla wykonujących je pracowników, jednak niezbędne jest przestrzeganie podstawowych zasad BHP.

Czyszczenie o zadowalających efektach

Na koniec można dodać, że dzięki strumieniowi suchego lodu, możliwe jest dostanie się nawet do zabrudzonych najtrudniej dostępnych miejsc.

Wszystko sprawia, że opcja korzystania z maszyn do czyszczenia suchym lodem, nie tylko osiąga doskonałe efekty, jest też szybka, ekologiczna i nie pozostawia po sobie odpadków. Jeżeli zamierzacie Państwo zająć się czyszczeniem maszyn i urządzeń przemysłowych jest to najlepsze rozwiązanie. Z całą pewnością, warto się zainteresować sposobem.

https://www.pamech.pl/technologia/zalety-czyszczenia-suchym-lodem.html

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wyszukaj
Najnowsze posty

Skontaktuj się z nami w celu omówienia

70 887 75 03 wew 100
Wyślij sms o treści Decyzja na numer 7243